דלג לתוכן העמוד

זאב בראומן ז”ל

זאב בראומן ז”ל
רב סמל ראשון 
חיל אוויר 

זאב בראומן ז”ל

בן חיה ויהודה
נפל ביום כ' בטבת תשמ"ה (13.01.1985)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי פתח תקווה

סיפור חייו

בן חיה ויהודה, נולד ביום כ"ו בסיון תש"ח (3.7.1948) במחנה המעצר למעפילים, שהקימו הבריטים בקפריסין.

נפל בעת מילוי תפקידו.

הוריו, משארית הפליטה באירופה, הגיעו באוניית מעפילים לחופי הארץ, האונייה נתפסה והמעפילים הועברו למחנה המעצר. בתקופת מעצרם של ההורים נולד בנם, זאב. בשנת 1948, אחרי שהחליטה עצרת האומות המאוחדות על הקמת מדינת היהודים, הגיעה המשפחה לארץ והשתקעה באזור נס-ציונה. זאב למד בבית-הספר היסודי "ממלכתי ג'" במקום מגוריו. לאחר מכן, הוא המשיך ללמוד בבית-הספר התיכון האזורי, במגמה ביולוגית.

בגיל 17, לפני מועד גיוסו לצה"ל, פנה זאב ללשכת הגיוס וביקש להקדים את גיוסו ולהכשירו לשרת בחיל המודיעין. נושא המודיעין שבה את ליבו, והוא הרבה להגות בצופנים ובפענוח קודים. בדמיונו, ראה זאב את עצמו מצליח להגשים את חלומותיו על שירותי-סתר במודיעין. אבל בקשתו לא נענתה.

זאב גויס ביוני 1967, ימים מספר אחרי מלחמת ששת הימים. עבר אימוני טירונות, והוצב ביחידת טכנאי חימוש בחיל-האוויר. הוא השתלם בקורסים מקצועיים אחדים, הצליח בהם ובפברואר 1968 הועלה לדרגת רב"ט. כעבור שנה הועלה זאב לדרגת סמל. כשסיים את שירותו בצבא הסדיר, הוא התנדב לצבא הקבע. הוא נשלח לקורס טכנאים מוסמכים ב"אורט", במגמת תעשייה וניהול, השלים את הקורס בהצלחה והתקדם בסולם הדרגות והתפקידים. חוות-הדעת של מפקדיו עליו הייתה: "הוא בעל כושר הדרכה וארגון, אחראי ומסור לתפקידו, מבצע משימותיו לשביעות רצון הממונים עליו".

במהלך שירותו כתב זאב בעלון בסיסו "פלמחון", ואף ערך את העלון. את כל כשרונו ומרצו השקיע בשירותו, לא רק בתפקידיו המקצועיים, אלא גם במשימות, שבהן היה יכול לבטא את הכשרון היוצר שבו.

בפברואר 1971 זאב נשא אשה, ובנה ביתו בפתח-תקוה. הוא המשיך ללמוד ולהתקדם במקצועו, ומפקדיו ציינו אותו כ"בעל פוטנציאל מקצועי ופיקודי טוב מאוד, ראוי להמשך קידום". ביוני 1976, הוא הועלה לדרגת רס"ר ואף היה מועמד לקורס קצינים.

ביום כ' בטבת תשמ"ה (13.1.1985) בעת שנהג ברכב חשמלי קטן בתוך הבסיס, התנגש רכבו באוטובוס אזרחי. בתאונה נהרג זאב. בן 37 שנים הוא היה בנופלו.

הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בפתח-תקוה. הוא השאיר אחריו רעיה, שתי בנות, בן ואב. מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "זאב, שהחל דרכו בחיל האוויר לפני כ18- שנים, היה מוכר לכולנו כאדם חברותי ובעל מרץ. הכרתיו אישית בשנתיים האחרונות, ולמדתי להעריך את פעלו ומעשיו בעבודתו היומיומית. הוא הביא לשינויים ולשיפורים מהותיים, ותרם ליחידה רבות בתחומי החברה והתרבות".

החומרים נלקחו מתוך אתר האינטרנט הממלכתי יזכור של משרד הבטחון

לעמוד ההנצחה המלא לחצו כאן

מקום מנוחתו

זאב בראומן ז”ל
בן 37 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי פתח תקווה
חלקה: 3
שורה: 1
קבר: 3