דלג לתוכן העמוד

אלה-צפרירה איזבוצקי ז"ל

אלה-צפרירה איזבוצקי ז"ל
טוראי 
חיל רגלים 

אלה-צפרירה איזבוצקי ז"ל

בת דינה ואריה
נפלה ביום ז' באייר תש"ח (16.05.1948)
מקום מנוחתה בית העלמין הצבאי נחלת יצחק

סיפור חייה

בת דינה ואריה, נולדה בשנת  תרפ"ז 1927 בביאליסטוק שבפולין ובשנת 1933 עלתה ארצה עם הוריה, שהתיישבו בנס-ציונה. שם סיימה את בית-הספר העממי, למדה שנתיים חקלאות בעיינות, התמחתה בעטיפת פרי-הדר ואחר-כך עבדה במקצוע זה בפרדסי נס-ציונה. עברה לעבוד במחנה הצבאי הבריטי בתל-נוף.

אלה סיימה קורסים שונים, ביניהם קורס "עזרה ראשונה" וטיפול בחולים ועבדה כאחות. עמדה בגאון על משמר כבוד ישראל וכבוד בנות ישראל העובדות בבית-החולים. כשסרג'נט בריטי התנהג בשחצנות כלפי נערות תימניות ובתגובה על תוכחתה השיב שבקרוב יבוא היטלר לכאן וישחט את כל היהודים, סטרה על לחיו. היא הואשמה, הובאה למשפט אך כתוצאה מעדותה פוטר הסרג'נט. בשנת 1945 הצטרפה למחתרת אצ"ל. עזרה לחבריה בהוצאת נשק ממחנות צבא, בפיצוץ גשר הרכבת ליד קובייבה, ועוד. בערבים היתה סורגת סודרים לחברים ואת משכורתה נתנה לעזרת חברים וחברות מחוסרי אמצעים.

בחורף תש"ח שירתה בכוחות אצ"ל, בקרב על יפו ואחר-כך בקרב על רמלה. החל באמצע מאי 1948 ועד להפוגה הראשונה תקפו כוחות האצ"ל את רמלה מצפון-מערב כדי לרתק כוחות לגיון לזירה זו. בעת הקרב, ביום ז' באייר תש"ח (16.5.1948), נפגעה מצרור כדורים בבטנה, תוך כדי הגשת עזרה לפצועים. כשחש החובש לעזרתה אמרה לו שיטפל בפצועים אחרים, כי היא כבר סיימה את תפקידה, ואחרי דקות מספר יצאה נשמתה.

אלה הובאה למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בנחלת יצחק.

המידע מאתר יזכור של משרד הבטחון

לעמוד ההנצחה המלא

מקום מנוחתה

אלה-צפרירה איזבוצקי ז"ל
בת 21 בנופלה
מקום מנוחתה בית העלמין הצבאי נחלת יצחק
חלקה: 66
שורה: 6
קבר: 19