דלג לתוכן העמוד

יניב לוי ז"ל

יניב לוי ז"ל
סמל ראשון 
חטיבת צנחנים 

יניב לוי ז"ל

בן ציונה ועזריאל
נפל ביום י"ז בכסלו תשמ"ז (19.12.1986)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נס ציונה

סיפור חייו

בן ציונה ועזריאל. נולד ביום י"א בחשוון תשכ"ז (25.10.1966) בנס ציונה. נפל בעת מילוי תפקידו.

למד בבית-הספר היסודי 'אשכול'. בשנות התיכון החליט לפנות ללימודים מקצועיים במגמת חשמלאות רכב ולכן עבר מתיכון נס ציונה לבית ספר 'אורט' ברחובות ואחר כך ל'אורים' בטבעון. אמינותו, נעימותו ושמחת החיים שלו משכו אליו רבים ובכל בתי-הספר שבהם למד היה תמיד מוקף חברים. מגיל צעיר מאוד עזר לאביו במוסך שלו ולא רק בעבודה השוטפת אלא גם בניהול הכספים והחשבונות. היה נער אחראי, שניתן לסמוך עליו ומצד שני שובב, שאוהב לבלות ויודע לנצל את החיים.

בינואר 1985 גויס יניב לצה"ל. למרות ניסיונות השכנוע הרבים מצד המשפחה, שסברה כי בחיל החימוש יוכל יניב לעבוד ולהשתלם במקצוע שלמד - יניב לא העלה כלל בדעתו להתגיס ליחידה שאינה קרבית והתעקש לשרת בצנחנים או בשייטת ולא ראה אפשרויות אחרות. וכך אמנם היה. הוא התנדב לצנחנים. עבר טירונות וקורס צניחה ובתום מסלול החי"ר המחשל עלתה הפלוגה שלו 'לתפוס קו' בלבנון. זמן קצר לאחר-מכן יצא יניב לקורס מ"כים, שסיים אותו בהצלחה והומלץ כי יישאר בבסיס להדריך. יניב אמנם רצה להמשיך עם חבריו ולחזור כמ"כ לפלוגה, אבל הוחלט שהוא ייצא לקורס סמלים ואחר-כך יחזור להדריך בבית-הספר למ"כים, ויניב, בעל כושר ההסתגלות והיכולת להתחבר בקלות, מצא מהר מאוד את מקומו שם.

לאורך כל המסלול הצבאי התבלט יניב באופטימיות ובמוראל הגבוה שלו ובכשרונו להסתדר בכל מצב. כבר בטירונות, כפי שהעידו חבריו, כשכולם עוד היו אבודים ומפוחדים, שמר יניב על מצב-רוח טוב וידע לעודד את השאר. כך גם בבית-הספר למ"כים - החיוניות והחיוביות שלו איפשרו לו להגיע מהר מאוד לרמה גבוהה של תפקוד הן בתחום המבצעי והן בתחום החברתי.

ביום י"ז בכסלו תשמ"ז (19.12.1986) נפל יניב בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בנס ציונה. השאיר אחריו הורים ושתי אחיות - טלי וענת.

הוריו הוציאו לזכרו חוברת זיכרון ובה דברי חברים וקרובים על דמותו ועל חייו.

המידע מאתר יזכור של משרד הבטחון

לעמוד ההנצחה המלא

מקום מנוחתו

יניב לוי ז"ל
בן 20 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נס ציונה
חלקה: 2
שורה: 4
קבר: 1