דלג לתוכן העמוד

אהרון (רוני) אבידר ז"ל

אהרון (רוני) אבידר ז"ל
רב טוראי 
פיקוד העורף 

אהרון (רוני) אבידר ז"ל

בן חנה ודוד
נפל ביום י"ג בשבט תשמ"ה (4.2.1985)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי הר הרצל

סיפור חייו

אהרון נפל בעת מילוי תפקידו הוא סיים את לימודיו בירושלים בבית-ספר יסודי ובבית-ספר תיכון מקצועי על-שם ליידי דייוויס. אהרון, או כפי שכינו אותו חבריו - רוני, היה אהוב ומקובל על חבריו ועזר להם בכל הזדמנות.

ביום 5.8.1974 גויס אהרון לצה"ל והוצב לשרת בחיל-האוויר. הוא היה חייל אחראי וממושמע, וביצע במסירות את כל המוטל עליו על אף מגבלות רפואיות שהיו לו.

לאחר שהשתחרר מצה"ל נשא לאשה את אורלי, חברתו מבית-הספר התיכון, וכעבור שנתיים נולדה בתם הילה. רוני אהב לטייל בארץ והיה חבר באיגוד ה"קמפינג". הוא היה לוקח את משפחתו הקטנה ויוצא לטייל איתה ברחבי הארץ.

רוני למד תכנות מחשבים וניתוח מערכות והתחיל לעבוד במשרד האוצר. כשנקרתה לו ההזדמנות להתקדם בתחום המחשבים, עבר לגור בנס ציונה ועבד בחברת ביטוח כמנהל יחידת המחשב. לאחר כמה שנים, הוא עבר לחברת המחשבים "דיגיטל", ושימש כאיש המכירות שלה. זמן קצר אחר-כך נולד בנו השני - עידן.

עידן נולד עם מום נדיר במערכת העיכול שלו, נאבק שלושה וחצי חודשים על חייו ולבסוף נפטר. כל אותה עת התייצב רוני בדייקנות לעבודתו, ובגמר יום העבודה היה נוסע לירושלים לבקר אצל בנו בבית-החולים.

שלושה חודשים לאחר מות בנו, ביום י"ג בשבט תשמ"ה (4.2.1985) נהרג רוני מידי מחבל, בעת שהיה בשירות מילואים ושמר על שער משרד המכס ברמאללה.  השאיר אחריו אשה ובת, הורים ואח.

המידע מאתר יזכור של משרד הבטחון

לעמוד ההנצחה המלא

מקום מנוחתו

אהרון (רוני) אבידר ז"ל
בן 29 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי הר הרצל
אזור: ד
חלקה: 10
שורה: 1
קבר: 2