דלג לתוכן העמוד

יאיר אריה ז”ל

יאיר אריה ז”ל
רב טוראי 
חיל שריון 

יאיר אריה ז”ל

בן שושנה וזכריה
נפל ביום י' בתשרי תשל"ד (06.10.1973)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נס ציונה

סיפור חייו

יאיר, בן שושנה וזכריה, נולד ביום ו' בסיוון תשט"ו (27.5.1955), בנס-ציונה. הוא סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי ממלכתי א' ואחרי-כן למד שנה אחת במרכז להכשרה מקצועית בנס-ציונה. במוסד זה השתלם במכונאות רכב וכדי להתקדם במקצוע זה, עבר למוסך "דן" ברמת-גן, שבו המשיך את לימודיו תוך כדי עבודה כמכונאי. יאיר אהב את עבודתו, היה חרוץ ומסור והשקיע את כל מרצו ואונו כדי להתקדם ולהרבות את ידיעותיו. החל משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הלילה המאוחרות, הקדיש זמנו לעבודה וללימודים. הוא ראה את עתידו בתחום מקצועו ולכן השקיע מאמצים רבים כדי להתגבר על המכשולים ולהגיע למטרה שהציב לעצמו - להשתלב כחבר בקואופרטיב "דן". יאיר היה ספורטאי מצטיין וחבר פעיל במועדון הספורט "מכבי" בנס-ציונה. הוא הצטיין בעיקר בענף הג'ודו. בענף זה, הדורש כושר גופני רב, נתגלה כספורטאי השומר בקפדנות על כללי התחרות ההוגנת ועל הרוח הספורטיבית. במפגשים שהשתתף בהם היו הצופים מתרשמים, הן מהופעתו הנאה והן מהיכולת שגילה. הוא אף זכה במספר פרסים באליפויות הארציות לנוער.

יאיר גויס לצה"ל במחצית פברואר 1973. הוא עבר קורס נהיגה, לפני שהחל את שירותו הסדיר, ובהסכמת הוריו התגייס בטרם הגיע זמנו. לאחר סיום הטירונות השתלם בקורס לנהגי זחל"ם בבית-הספר לשריון. אחרי-כן הוצב בחיל השריון בסיני. יאיר אהב את תפקידו, מילא אותו במסירות ובנאמנות והיה גאה בחיל השריון ובתפקידו בחיל. במלחמת יום הכיפורים לחמה יחידתו בגזרה המרכזית בסיני והשתתפה בקרבות הבלימה נגד המצרים. ביום י' בתשרי תשל"ד (6.10.1973), נהרג יאיר בהתקפת מטוסי אויב על מחנה הגידי. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בנס-ציונה. השאיר אחריו הורים, ארבע אחיות וארבעה אחים. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-טוראי.

הוריו תרמו לזכרו ספר תורה לבית-כנסת בנס-ציונה, בו הונצח שמו גם על-גבי לוח-זיכרון.

עיריית נס-ציונה הוציאה לאור חוברת ובה תולדות חייו ודברי חברים וידידים על דמותו, בצד תיאור דמויותיהם של בני המקום, שנפלו במערכה.

המידע מאתר יזכור של משרד הבטחון

לעמוד ההנצחה המלא

מקום מנוחתו

יאיר אריה ז”ל
בן 18 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נס ציונה
חלקה: 2
שורה: 1
קבר: 8