דלג לתוכן העמוד

יהודה ברעם ז”ל

יהודה ברעם ז”ל
רב טוראי 
חיל הקשר והתקשוב 

יהודה ברעם ז”ל

בן הדסה ובנימין
נפל ביום י"ג באדר תשל"ז (03.03.1977)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נס ציונה

סיפור חייו

בן בנימין והדסה. נולד ביום ח' בסיון תש"ה (20.5.1945) בנס- ציונה. נין לראשוני נס-ציונה, אנשי העליה הראשונה. למד בבית- הספר היסודי-ממלכתי א' שבעיר-הולדתו, המשיך וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון-מקצועי 'בזק' שבירושלים. יהודה היה תלמיד מוכשר ואהוב על מוריו ועל חבריו לכיתה. היה חבר נאמן והקדיש הרבה מזמנו, מכספו ומיכולתו למען חבריו. הוא היה חובב-ספורט נלהב ואהב לעסוק בכל תחומי הספורט. במסגרת בית-הספר התיכון השתתף בפעולות הגדנ"ע והיה חבר בתנועת הנוער 'המכבי הצעיר' שבנס-ציונה. יהודה אהב ספרות ואף עסק בכתיבת שירה. אהב את הארץ ואת נופיה והרבה לטייל באזוריה השונים כדי להרחיב את ידיעותיו. הוא היה נעים-הליכות ועשה הכול בחן ובטעם. בשנת 1968 נשא יהודה לאישה את חוה לבית רזניק, והם עברו להתגורר בראשון-לציון. הוא עבד תחילה במשרד-התקשורת כאלקטרונאי ואחרי-כן כקניין בסוכנות היהודית. בשנת 1975 השתלם בקורס לשיווק בטכניון. כשנולדה בתו - שרית, לא ידע אושרו גבול. הצטיין כאב אוהב, מסור ונאמן, כבעל וכראש-משפחה מצוין.

יהודה גויס לצה"ל בנובמבר 1964 והוצב לחיל-הקשר. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורסים מקצועיים של חיל-הקשר, נשלח ליחידה קרובה לביתו, כדי שיימצא בקרבת אביו ואמו החולים ויוכל לעזור להם. בעת שירותו הצבאי באו לגילוי תכונותיו: אהבת האדם, נדיבות הלב, הנכונות להקרבה למען הנצרך. אחרי שחרורו מן השירות הסדיר נקרא יהודה מדי-שנה לשירות-מילואים. במלחמת יום-הכיפורים שירת בסיני ואחרי נפילת בן-דודו במלחמה, התנדב לשרת במילואים בחיל-השריון מתוך תחושת צורך פנימי למלא את מקומו.

ביום י"ג באדר תשל"ז (3.3.1977) נפל יהודה, בעת שירות-מילואים פעיל, במילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית שבבית-העלמין בנס-ציונה. השאיר אחריו אישה, בת ואם.

במלאות שנה לנפילתו הוציאה משפחתו לאור חוברת לזכרו.

המידע מאתר יזכור של משרד הבטחון

לעמוד ההנצחה המלא

 

מקום מנוחתו

יהודה ברעם ז”ל
בן 31.5 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נס ציונה
חלקה: 2
שורה: 1
קבר: 6