דלג לתוכן העמוד

אברהם (אבי) בראון ז”ל

אברהם (אבי) בראון ז”ל
סגן 
חיל שריון 

אברהם (אבי) בראון ז”ל

בן לאה וצבי
נפל ביום כ"ה באלול תשל"ה (01.09.1975)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נס ציונה

סיפור חייו

בן צבי ולאה. נולד ביום ט' בתשרי תשט"ו (6.9.1954) בנס-ציונה. למד בבית-הספר הממלכתי, המשיך וסיים את לימודיו בבית- הספר התיכון שבנס-ציונה במגמה הריאלית. אבי היה תלמיד חרוץ ונבון, אהוב על מוריו ועל חבריו לכיתה. היה בן נאמן ומסור להוריו ודואג למשפחתו. במהלך חופשות הלימודים בבית-הספר התיכון ולאחר שסיים קורס עזרה-ראשונה, נהג לסייע, כאח מתנדב, בחדר-המיון ובחדר הניתוח של בית-החולים 'קפלן'. לחבריו הקרובים סיפר כי הוא רוצה ללמוד רפואה בתום השירות בצבא. במלחמת ששת-הימים התנדב לחלק דואר ועשה זאת בנאמנות מרובה. על מסירותו זכה למכתב-הוקרה משר הדואר. אבי הצטיין בפעילות חברתית בבית-הספר. היה ציר בפרלמנט-הנוער הארצי ואף נשלח, כתלמיד יחיד מבית-ספרו, ללמוד בחוג לסטטיסטיקה באוניברסיטת תל-אביב.

אבי גויס לצה"ל באוקטובר 1972 והוצב לחיל-השריון. לאחר הטירונות שירת באחת מיחידות החיל בתפקיד עוזר לקצין המטה. היה חייל מצוין, אחראי ומסור לתפקידו. שימש דוגמה לחבריו ביחידה במזגו הטוב, בסבילותו ובצייתנותו. במהלך השירות בצה"ל השתדל שלא להדאיג את הוריו והקפיד לשמור על קשר עם חבריו. מעולם לא התלונן על קשיים ואף לא הרבה לספר על הישגיו. לאחר שהגיע לדרגת סמל ביחידתו, נשלח לקורס קציני-שריון. הוא סיים את ההשתלמות בהצלחה רבה ונשלח לשרת כקצין ביחידתו.

ביום כ"ה באלול תשל"ה (1.9.1975) נפל בזמן שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבנס-ציונה. לאחר מותו הועלה לדרגת סגן. השאיר אחריו הורים ואחות.

המידע מאתר יזכור של משרד הבטחון

לעמוד ההנצחה המלא

 

מקום מנוחתו

אברהם (אבי) בראון ז”ל
בן 21 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נס ציונה
חלקה: 2
שורה: 4
קבר: 6