דלג לתוכן העמוד

יהודה עוליאל ז”ל

יהודה עוליאל ז”ל
טוראי ראשון 
חיל הנדסה 

יהודה עוליאל ז”ל

בן חנה ומשה
נפל ביום ו' בתמוז תשכ"ז (14.07.1967)
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נס ציונה

סיפור חייו

בן משה וחנה. נולד ביום ז' בשבט תש"ז (28.1.1947) בטלסיד אשר במרוקו.

את ראשית-חייו עשה באלג'יריה אשר לשם היגרו הוריו במלאת לו שנה. שם למד בהצלחה עד כתה ו', ולאחר-מכן, בהגיעו לגיל בר-מצוה, עלה יחד עם משפחתו לארץ. עוד לפני עלייתו לארץ למד בבית-ספר יסודי בגולה ואת הלימודים העבריים למד בבית- ספר "אליאנס". אך הוא הגיע עד כיתה ו' שם ובעלייתו לארץ נרשם בבית-ספר יסודי בכיתה ו' כדי להתקדם בשפת הארץ.

הוא סיים את לימודיו בבית-הספר היסודי בהצלחה וקיבל סטיפנדיה להמשכתם. הוא אמר ללמוד בבית-ספר תיכון אך חבריו השפיעו עליו ללמוד את מקצוע-המכונאות. הוא עשה כעצתם, התחיל לעבוד שבוע ימים לנסיון במוסך-ועמד בנסיון. בעל-המוסך שלח אותו ללמוד בבית-ספר מקצועי בערבים והסכים שיעבוד בבקרים, אך כיון שלא היה מקום פנוי התחיל ללמוד בבית-ספר "עמל" ברחובות ולאחר שלוש שנים קיבל תעודה מקצועית. במאי 1965 גויס לצה"ל; אמנם הוריו התנגדו לגיוסו, כי הוא היה עוזר בפרנסת המשפחה במשכורתו, אך יהודה התקומם ואז נשלח לבסיס לעבוד במקצוע של מכונאות-רכב. אולם הוא ביקש העברה לחיל קרבי ובקשתו נתמלאה.

עד כה ועד כה פרצה מלחמת ששת הימים ויהודה הראה את עצמו כחייל מצויין וחבר למופת. ביום ו' בתמוז תשכ"ז (14.7.1967) נפל בפעילות מבצעית. בשעה שרץ לחלץ את חבריו-לשירות בשעת הפגזה, נפל יהודה בפורט-תאופיק שבסיני. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בנס-ציונה.

המידע מאתר יזכור של משרד הבטחון

לעמוד ההנצחה המלא

מקום מנוחתו

יהודה עוליאל ז”ל
בן 20 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין הצבאי נס ציונה
חלקה: 2
שורה: 4
קבר: 8