חברה קדישא שפירושה חבורה העוסקת בקדוש או חבר קדוש, היא חברה שאחראית על צרכי המת. בארץ יש לא מעט חברות קדישא, חלקן חברות עצמאיות ואחרות פועלות כחלק מהמועצה הדתית. בכל עיר בישראל יש חברה קדישא ויש ערים שפועלות בהן כמה חברות קדישא, כך שהתושבים יכולים לבחור חברה קדישא בהתאם לעדתם.

כל אדם הנפטר בישראל או אזרח ישראלי שנפטר בחו"ל זכאי לדמי קבורה מהביטוח הלאומי המועברים ישירות לחברה קדישא. חברה קדישא מצידה מחויבת לספק מספר שירותים ללא תשלום. ראשית חייבת החברה לספק מקום קבורה וחלקת קבר. שנית החברה חייבת לטפל בנפטר בכל הנוגע לטהרת המת ועטיפה בתכריכים. בנוסף חייבת החברה קדישא לספק שירותי לוויה במידה והמשפחה מעוניינת בכך, הכוללים חזן וצוות קבורה של שני אנשים אשר יבצעו את מלאכת הקבורה עצמה.

לבסוף התפקיד המאוד חשוב של החברה הוא העברת הנפטר אל מקום הקבורה. החברה מעבירה אנשים שנפטרו בתוך הרשות המקומית בה היא פועלת ממקום פטירתם ואל מקום הקבורה ובנוסף, היא מעבירה נפטרים מבית החולים למקום הקבורה, כל עוד בית החולים משרת את התושבים שברשות המקומית בה היא פועלת.

מועצת בית העלמין – חברה קדישא היא עמותה המורכבת מחברי הנהלה המתנדבים בעמותה. העמותה עוסקת בשרותי קבורה ולוויה לתושבי נס ציונה ללא תשלום, לפי הסכמי ביטוח לאומי. מועצת בית העלמין מטפלת ומתחזקת את בית העלמין בנס ציונה ומשתדלת כמיטב יכולתה לדאוג להקל על המשפחות האבלות בעת צרתם.

משרד החברה קדישא ברח' ויצמן 8 נס ציונה (בגן הגיבורים ע"י התחנה המרכזית).

טלפון: 08-9403753 במקרים דחופים ניתן להתקשר גם לאחר שעות העבודה לנייד 0505975460

מחמת חוסר מקום הוחלט בהנהלה שאין למכור אחוזות קבר בחיים אלא רק לבן/ת זוג של נפטר/ת.(בתשלום קבוע לפי הסכמי הביטוח לאומי).

לחצו כאן לאתר חברה קדישא נס ציונה

לחצו כאן לכניסה לאתר חברה קדישא הארצי