הועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה: מתחם בילוי ופנאי המתקדם ביותר בישראל יבנה בנס ציונה.

ראש העיר שמואל בוקסר: ממשיכים להצעיד את נס ציונה קדימה כעיר מובילה שתאפשר לתושביה מגוון אפשרויות תעסוקה, בילוי ופנאי חדשניים


המתחם הייחודי שעלותו מוערכת בכ 2 מליארד שקלים, צפוי להיפתח לציבור בשנת 2026. במתחם החדיש מתוכנן מרכז קניות בסגנון לייף סטייל פתוח הכולל מסעדות, בתי קפה, מתחמי מסחר, מתחמי בילוי, אטרקציות לילדים, מתחם קולנוע ופארק משחקים רחב ממדים. המתחם שישתרע על כ 46 דונם צפוי לכלול גם קומפלקס משרדים רחב, מתחם לדיור מוגן, מבני ציבור ושני בנייני מגורים. 


הועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה הוצאת נוסח פרסום, בהתאם לאישור מוקדם שהתקבל כבר באוגוסט 2021 להקמת מתחם עירוב שימושים ייחודי אשר יבנה בסמוך למתחם ישפרו סנטר בעיר, מדרום לנחלת ראובן ויהפוך את האזור למרכז העיר החדש. המתחם יכלול כאמור גם מרכז בילוי ופנאי, מגורים ומבני מסחר ותעסוקה.


רשת ביג אשר רכשה את השטח צפויה להתחיל בבניית המתחם כבר בתחילת שנת 2023. את המתחם תכנן אדריכל יוסי סיוון ממשרד יסקי מור סיוון אדריכלים. המתחם כולו יבנה במטרה להקנות חווית בילוי יוצאת דופן שעיקרה רחובות פתוחים בסגנון אירופאי ולאורכם אלמנטים של נוי, גינון ומזרקות, לצד בתי קפה ומסעדות. המתחם צפוי לשרת את כלל תושבי העיר ולהוות מרכז בילוי ופנאי הן לילדים ומשפחות, הן לצעירים והן לבני הגיל השלישי. בניית המתחם מתוכננת על פי סטנדרטיים בינלאומיים של בניה ירוקה, ותוך שמירה על כללי נגישות וגישה נוחה למתחם וממנו לצירי תנועה מרכזיים ותוך מתן מענה לצרכי חניה של המבקרים ותנועה לכלל תושבי העיר והעוברים בשטחה.


ראש העיר שמואל בוקסר: מתחם ביג הוא המתחם השני שאנחנו מובילים תחת הגדרת ערוב שימושים ויכלול גם תעסוקה, גם מגורים וגם מגוון רחב של אפשרויות מסחר ופנאי. התכנון המתקדם והחדשני צפוי להצעיד את נס ציונה קדימה כעיר מובילה במתן שירותים יחודיים לתושביה, המותאמים לצביון העיר ונועדו לשרת את צרכי כלל התושבים. החזון לאפשר לתושבי העיר לצרוך את כלל השירותים בתוך תחומי העיר: לעבוד, לבלות, ולקנות הולך ומתגשם.

מתחם BIG עתידי .jpe