הסרת כלובי המחזוריות מרחבי העיר


כלובי המחזוריות מוסרים בימים אלו מרחבי העיר

בהמשך לחוק הפיקדון החדש, הכולל גם בקבוקי שתייה גדולים (ליטר וחצי) ובהמשך להפסקת פעילות תאגיד המחזור אלה בפריסה ארצית, גם בנס ציונה כלובי המחזוריות מוסרים בימים אלו מרחבי העיר.

חוק הפיקדון המורחב נכנס לתוקף בסוף שנת 2021, במסגרתו ניתן להזדכות בדמי הפיקדון גם עבור מכלי משקה גדולים- ליטר וחצי עד 5 ליטרים. במסגרת החוק, הופסקה פעילות תאגיד המחזור אלה, אשר היה אמון על פינוי תכולת מתקני המחזור לאיסוף פלסטיק ומחזורם. על פי הנחיות החוק החדש, ניתן למחזר בקבוקי שתיה גדולים ברשתות השיווק ובמרכולים ולהזדכות עליהם בדמי הפיקדון.

בהתאם להנחיות החוק, מרבית הרשויות בישראל כבר הוציאו את מתקני המחזור לאיסוף בקבוקי פלסטיק מרחבי הערים. בנס ציונה אפשרה העירייה לתושבים זמן הסתגלות נוסף לחוק החדש, ועל כן השאירה באופן זמני את מתקני המחזור עבור בקבוקי ליטר וחצי במתקני המחזור וברחבי העיר, במקביל דאגה העירייה, באופן עצמאי, לפינוי הבקבוקים ומחזורם.

בנס ציונה, המחזור הפך מזמן לדרך חיים של התושבים המרבים למחזר, כאשר נתוני המחזור הולכים וגדלים מדי  חודש. עם הכנסת הפחים הכתומים במהלך מרץ 2021, עלה מחזור האריזות ופלסטיק קשיח באופן משמעותי. כעת יכולים תושבי העיר להמשיך למחזר, בהתאם להנחיות החוק החדשות ולהחזיר בקבוקי משקה גדולים המסומנים בתווית "חייב בפיקדון", לבתי העסק,  חנויות הנוחות, רשתות השיווק ומכולות ולקבל תמורתם את דמי הפיקדון. ניתן לקבל החזר על עד 50 מכלי משקה ריקים מסומנים (ביום)

במקומם של מתקני המחזור למכלי פלסטיק, אשר כאמור מוסרים בימים אלו, יוצבו במרכזי המחזור פחים כתומים נוספים. בפחים הכתומים ניתן יהיה להמשיך למחזר אריזות- מכלי פלסטיק, חומרי ניקוי, אריזות מתכת, אריזות נייר, קרטוני משקה ושקיות ניילון.


חוק הפיקדון המורחב, שהעבירה כנסת ישראל,  נועד לצמצם את התופעה הארצית של פסולת פלסטיק  במרחב הציבורי  ולהגדיל את הכמות הממוחזרת גם של בקבוקי משקה גדולים.

fixBuzzmarket_Nz_RecycleNewspapaer_1022.pdf