הקו הכחול בנס ציונה

מחברים את נס ציונה למטרופולין תל אביב


בתאריך ה 6.9 חתמו שרת התחבורה, ראש עיריית נס ציונה ומנכ"לית נתיבי איילון על הסכם לקידום הקו הכחול בנס ציונה.

מה זה אומר לגבי נס ציונה?

  • המהפכה בתחבורה הציבורית יוצאת לדרך ותאפשר תחבורה ציבורית יעילה, קיצור זמני הנסיעה וחיבור תושבי נס ציונה לערים השכנות. הקו הכחול הינו מערכת הסעת המונים חשמלית ומתקדמת שתפעל בצירי העדפה לאורך 46 קילומטרים, מצומת בילו, דרך רחובות, נס ציונה, ראשון לציון, בית דגן ועד צומת חולון. 
  • תוואי הקו יכלול 16 תחנות מתקדמות בנס ציונה, שיסעו בנתיבי העדפה לתחבורה הציבורית וינגישו את מוקדי הביקוש המרכזיים בעיר: גן המייסדים, הקניותר, עיריית נס ציונה, גן הגיבורים, המכון למחקר ביולוגי, ישפרו סנטר ופארק המדע. 
  • הקו יפעל באמצעות מערכת הסעת המונים חשמלית שתוכל להסיע עד 180 נוסעים, בתדירות של כל 5 דקות. קו זה יצטרף לרשת הסעת ההמונים במטרופולין תל אביב, הכוללת את הקו האדום, הסגול והירוק, הקו החום ורשת נתיבי העדפה "מהיר לעיר".
  • תוואי הקו הכחול בנס ציונה יעבור בחלקה הדרומי של העיר, מצומת מדע ועד רחוב רבין, ובחלקה הצפוני של העיר, מרח' עמק השושנים ועד ראשון לציון. במקטעים אלה מתוכנן מסלול בלעדי לתחבורה ציבורית, לצד נתיבים לרכב הפרטי ושבילי אופניים.
  • דגש מרכזי בפרויקט ניתן לליבה של העיר, במרכז רח' ויצמן, שישודרג וישים את התושבות והתושבים במרכז. באזור זה תיאסר כניסה לרכב הפרטי, תינתן עדיפות לתחבורה הציבורית ויונגשו השירותים לציבור. כמו כן, במסגרת ההסכם יסללו לפחות 13 קילומטרים של שבילי אופניים ושבילים רחבים להולכי רגל, לצד פיתוח נופי, צמחיה מרובה ועצים להצללה והדגשת הנוף. 
  • הפרויקט בנס ציונה, בעלות כוללת של 450 מיליון שקלים, סך עלות כלל הפרויקט 2.3 מיליארד כולל גם עבודות סלילה ושיפור תוואי הדרך, שבילי אופניים, שיפור מערכת הניקוז העירונית והמוביל הראשי וסלילת שבילים להולכות והולכי הרגל, בגבולות העיר מצפון ודרום. 

בהתאם למסמך העקרונות, נתיבי ההעדפה לתחבורה הציבורית בנס ציונה יוכשרו כבר בחודשים הקרובים, כפי שנבחרו על ידי התושבים בהליך שיתוף ציבור. כמו כן משרד התחבורה יתגבר משמעותית את מערך התחבורה הציבורית בתוך תחומי העיר כבר בשנה הקרובה בעלות של 10 מיליון ש"ח נוספים.  

לעוד פרטים על שיתוף הציבור שקיימנו בעיר עבור תכנית התחבורה הציבורית העירונית, לחצו כאן