נס ציונה מציינת לראשונה את חודש הגאווה

במסגרתו יתקיימו אירועים מיוחדים עבור נוער, צעירים, הורים, קהילה ואנשי מקצוע


לראשונה מציינת עיריית נס ציונה את חודש הגאווה, מחבקת את הקהילה הגאה וקוראת לכלל תושבי העיר לגלות סובלנות קבלה והכלה של כלל אוכלוסיות העיר באשר הן.

במסגרת חודש הגאווה יתלה דגל הגאווה לראשונה על בניין העירייה ובמהלך השבוע הראשון של יוני יתקיימו מספר הרצאות עבור צוותי חינוך ועבור בני נוער בדגש על הנושאים: קבלת השונה, שבירת סטיגמות ושמירה על שיח מכבד. 

במסגרת ההרצאות לנוער, דולב רז, כוכב נינג'ה ישראל ודראג קווין יגיע לספר את סיפורו האישי. בין היתר יספר דולב, על המתח בין היותו ספורטאי ביום ודראג קווין בלילה, על חווית ההתמודדות עם טוקבקיסטים ומגיבים ברשתות ועל  שבירת סטיגמות ופרדיגמות בתוך הקהילה ומחוצה לה.

ביוזמת מרכז הצעירים "הכוורת" בשיתוף ארגון חוש"ן - יתקיים מפגש מיוחד - "שווה סיפור"  - בבר ויצמן 22, כחלק מפרויקט ארצי שבמסגרתו מתנדבים מתוך הקהילה הלהט"בית מספרים את סיפורם האישי.

ב"הורותא" מבית מת"ל - תפתח סדנה להורים - "הורים מדברים מחוץ לארון" - על גורמי חוסן, התמודדות וקבלה של המתבגר והמשפחה - עם מירב שמחה, עו"ס.

גל ויינשטיין, עובדת סוציאלית מבית דרור, תרצה לצוותי חינוך בנושאי מגדר, נטיות מיניות ועל המאפיינים והצרכים של נוער להט"ב בסיכון. במסגרת ההרצאה יינתנו קווים מנחים לליווי ומתן סיוע לנוער להט"ב.  

תחום נוער וצעירים באגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית נס ציונה נותן מענה טיפולי, פרטני וקבוצתי לבני נוער וצעירים בגילאי 13-25. המענה כולל ליווי אישי לבני נוער וצעירים להט"בים סביב התמודדותם עם הזהות המינית.

ניתן לפנות לעו"ס רעות לוי, אשר עברה הכשרה של משרד העבודה והרווחה בתחום הלהט"ב בטלפון: 086996422

בשנתיים האחרונות החלה פעילות תנועת הנוער איגי בנס ציונה. בני הנוער נפגשים אחת לשבוע ומקימים פעילות משותפת. נערים ונערות אשר מעוניינים להצטרף לפעילות התנועה מוזמנים לפנות למחלקת הנוער.

ראש העיר שמואל בוקסר:  

"הקהילה הגאה היא חלק בלתי נפרד מקהילת נס ציונה. אני מאמין שמחובתי כראש העיר לפעול לקידום שיח של סובלנות והכלה, לא רק כלפי הקהילה הגאה אלא לכלל אוכלוסיות העיר, באשר הן.

כרשות פלורליסטית, עיריית נס ציונה מחויבת להכיר בצרכי הקהילה הגאה ולהבטיח לחברי וחברות הקהילה שוויון זכויות, פיתוח מענים ייעודיים והכי חשוב- שמירה על מרחב מכבד וסובלני."