• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
106 08-9383838
עיריית נס ציונה בגוגל עיריית נס ציונה בפייסבוק עיריית נס ציונה ביוטיוב
EN

למידע נוסף

פנו למוקד העירוני

 106 מכל טלפון

או 08-6429222

מערך חקירות אפידימיולוגיות עירוני

מערך חקירות אפידימיולוגיות עירוני

בימים אלה, מקימה העירייה בהובלת ראש העיר, שמואל בוקסר, מערך חקירות אפידמיולוגיות עירוני, לצורך סיוע בקטיעה מהירה של שרשראות ההדבקה.

מערך זה מהווה בשורה משמעותית עבור התושבים, ובזכותו תתאפשר קבלת החלטות מדויקות בעיר וקבלת תמונת מצב עדכנית ככל הניתן.

הקמת המערך בשלב זה התאפשרה הודות לכך, שעובדי עירייה שנבחרו למשימת התשאולים לפני מספר שבועות, סיימו את הכשרת משרד הבריאות -

חלקם כבר קיבלו מהמשרד הסמכה לתחקר ולתשאל חולים ומבודדים בעיר, על סמך מאגר המידע הארצי של משרד הבריאות. עובדים נוספים נמצאים בהליכי אישור וצפויים להצטרף למערך. 

 
את המערך תוביל מפקדת יקל"ר נס ציונה, קרולינה אברג'יל יחד עם קב"ט העירייה, ומי שתרכז את פעילותו היא עדי מכבי, יחד עם עובדי העירייה שהוכשרו כאמור.

המערך ילווה על ידי יועצת רפואית ד"ר רינה ארז, רופאת משפחה תושבת העיר, ויועצת מדעית ד"ר אורנה דרייזין, תוך שיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות, פיקוד העורף, משטרת ישראל, מרכז השלטון המקומי, ומשרד החינוך.


מטרת המערך היא לרכז את כל מערך הנתונים העירוני, ולגבש תמונת מצב עדכנית ומדויקת שתאפשר קבלת החלטות מהירה, כמו גם איתור מרכזי חשיפה וסיוע למשרד הבריאות לצורך פעילות מהירה לקטיעת שרשראות ההדבקה.

כמו כן, המערך העירוני ישקף מידי יום מידע עדכני בנוגע למצב התחלואה בעיר ובנוסף יפעיל צוות ייעודי שיעמוד בקשר עם המבודדים והחולים בעיר לצורך איתור צרכים וסיוע נדרש. 

 
אומנם כבר היום מבצעת העירייה שיחות טלפון יזומות לתושבים חולים בעיר, אך אין ספק כי הקמת החקירות האפידמיולוגיות העירוני תשפר את המענה העירוני, ותהווה בסיס חיוני לקבלת החלטות נדרשות בהערכות המצב שמקיים ראש העיר עם גורמי המקצוע מידי שבוע.
שמואל בוקסר, ראש העיר: "עליית התחלואה בארץ ובנס ציונה מחייבת אותנו כרשות לבצע מהלכים אקטיביים למען שמירה בריאות התושבים. המערך החדש בא לתת מענה לפערים הגדולים הנוצרים בין החקירות האפידמיולוגיות של משרד הבריאות למציאות שבשטח. כך שמעכשיו, נוכל באמצעות צוות ייעודי שעבר את ההכשרה, לקטוע את שרשראות ההדבקה במהירות רבה יותר ולקבל החלטות בשטח. מערך זה חיוני במיוחד ככל שיוחלט על פתיחה מחודשת של מוסדות החינוך. אני קורא לתושבים להמשיך לשמור על ההנחיות ולגלות אחריות, בכדי שנס ציונה תחזור להיות ירוקה שוב".

עבור לתוכן העמוד