• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
106 08-9383838
עיריית נס ציונה בגוגל עיריית נס ציונה בפייסבוק עיריית נס ציונה ביוטיוב
EN

מחלקת גני ילדים

מנהלת: מיטל בן דור
טל': 08-9306004
פקס: 08-9306019

כתובת: תל חי 29, נס ציונה
קבלת קהל: יום ד' 16:00-19:00

קבלת קהל מנהלת המחלקה : בתיאום מראש בלבד

צור קשר

תוכניות ויוזמות חינוכיות

ספריית פיג'מה

תכנית ייחודית השואפת להנחיל לילדים אהבה לספר ולעודד עיסוק בערכים בחיק המשפחה ובמסגרת החינוכית. במסגרת התכנית כל ילד מקבל 8 ספרים שנלמדים בגן ובסוף תהליך הלימודים הילד מקבל את הספר לביתו.

בית ספר להורים - "הורותא"

הרצאות המיועדות להורי ילדי הגנים להעלאת קונפליקטים וניסיון לפותרם, להבנת מאפייני ההתפתחות של הגיל הרך, במטרה להעניק להורים כלים להורות מוצלחת. מופעל ע"י מת"ל, השירות הפסיכולוגי החינוכי והרשות לבטחון קהילתי.
 

זהב בגן

תכנית שמטרתה ליצור קשר בין דורי. גימלאים מתנדבים מגיעים אחת לשבוע לגן, לשלוש שעות שבמהלכן הם משתלבים בחיי הגן ותורמים מעולם הידע והפנאי שלהם. התכנית מזמנת מפגש משמעותי בין מתנדבים בקהילה, ילדי הגן, צוות הגן, הורים וקהילה.
 

סל תרבות

חשיפת ילדי הגן לתחומי האומנות השונים- מוסיקה, תיאטרון, מחול, אומנות פלסטית ועוד. מטרת התכנית להכשיר את הילדים להיות שוחרי אמנות איכותית בחייהם הבוגרים.

ועדת רפרטואר המורכבת מנציגות גננות בוחרת מתוך ההיצע המגוון את המופעים בהם יצפו הילדים במהלך השנה.

 

"הורות בנעלי בית"
תוכנית בשיתוף מתל והשירות הפסיכולוגי, המעבירים סדנאות בתוך גני הילדים בשעות הערב על סוגיות מרכזיות בתפקיד ההורי.
 
תכנית "עולים כיתה"
מכינה את ילדי הגן והוריהם למעבר מוצלח לכיתה א', תוך הבנת עולמו הרגשי וההתפתחותי של הילד.

במקביל לפעילות הילד, ההורה משתתף בקבוצת הדרכה הורית והכנה לקראת כיתה א'.  התכנית תתקיים בתוך בתי-הספר, בשיתוף עם מתל, השירות פסיכולוגי החינוכי והרשות לביטחון קהילתי.

 

מעגן

תכנית התערבות בתחומי ההתפתחות השונים עבור ילדים המתקשים בתפקוד ולומדים במסגרות החינוך הרגילות. צוות מעגן פועל בשיתוף הצוות החינוכי בתוך מסגרות החינוך כמערך של אנשי מקצוע (מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת ועוד). צוות מעגן פועל בשיתוף עם הצוות החינוכי בתוך מסגרות החינוך ומהווה גורם היוועצות ותמיכה למחנכים ולהורים לגבי הילדים במסגרת, ומהווה גורם מתערב בכל רבדי המניעה. התכנית מיושמת בכל גני קדם חובה.

 

תוכנית א.י.ל - אני יכול להצליח - לגני הילדים
תוכנית למידה רגשית-חברתית, שמטרתה לטפח את היכולות הרגשיות-חברתיות-לימודיות של ילדי הגן וליצור אקלים גן מיטבי. כל זאת דרך עבודת הגננת עם הילדים לאורך השנה על מיומנויות של ניהול עצמי ושליטה עצמית, וויסות רגשי, מודעות עצמית ומודעות לרגשות ודימוי עצמי חיובי.

התוכנית מבוססת על ההבנה שמניעה והתערבות בגיל הצעיר, באופן שמשלב את כל תחומי התפקוד של הילד, יקדמו את ההתפתחות והצמיחה של הילדים.

העבודה נעשית דרך מגוון פעילויות חוויתיות ומלווה במכתבי הסבר להורים ליצירת רצף בין הגן לבית.

התוכנית פותחה בשיתוף של משרד החינוך עם המרכז הבינתחומי הרצליה ועיריית נס ציונה ומונחית על ידי השרות הפסיכולוגי החינוכי בעיר.

 

השוטר ואני

תכנית פרי שיתוף פעולה בין משרד החינוך ומשטרת ישראל, מתוך כוונה להצמיח קהילה בטוחה ושומרת חוק.
במסגרת התכנית נחשפים הילדים לתפקידי המשטרה ובאמצעות המפגש הבלתי אמצעי נוצר קשר אישי בין הילדים לבין השוטר הקהילתי.
התכנית מאפשרת לילדים כבר בגיל צעיר, לרכוש כללי התנהגות בתחום הביטחון האישי, זאת תוך עידוד ההורים לקחת חלק בפעילויות ולסייע לילדים להפנים את הערך של שמירת החוק וטיפוח אזרחות טובה. בכל שיעור מתמקדים בנושא אחר, כגון: כללי זהירות בכביש, חפץ חשוד ועוד.

 

עודכן: ינואר 2020

עבור לתוכן העמוד