• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
106 08-9383838
עיריית נס ציונה בגוגל עיריית נס ציונה בפייסבוק עיריית נס ציונה ביוטיוב
EN

נס ציונה זכתה במקום השני בפרס שרת התרבות והספורט!

נס ציונה זכתה בפרס שרת התרבות והספורט לרשויות מקומיות

 

ראש העיר יוסי שבו: "מדובר בהישג משמעותי לעיר נס ציונה שזכתה במקום השני והמכובד לפני ערים עם מספר תושבים גדול יותר. נס ציונה משקיעה משאבים גדולים בתחום הספורט העממי והתחרותי, בספורט נשים ובספורט ילדים והתוצאות אינן מאחרות להגיע". 


בעקבות הזכייה שלחה שרת התרבות והספורט, ח"כ לימור לבנת מכתב אישי לראש העיר, יוסי שבו

שנכתב בזו הלשון:


יוסי שלום רב,


הנדון: זכייתכם בפרס שרת התרבות והספורט לרשויות המקומיות

הנני שמחה לבשר לך כי העיר נס ציונה זכתה בפרס שרת התרבות והספורט לרשויות מקומיות, בתחום הספורט – במקום השני, בקטגוריית ערים קטנות.

 

משרד התרבות והספורט רואה ברשויות המקומיות שותפות מרכזיות בדרך ובמטרה לעידוד, לקידום ולפיתוח תחומי התרבות והספורט והנגשתם לכלל אזרחי המדינה. באמצעותכם ניתן יהיה להוביל לשינוי תפיסה ולעידן חדש באשר למינוף הפעילות והעצמת המשאבים המוקצים לתחומי התרבות והספורט ובכך נבטיח את קיומה של חברה איכותית מאושרת ובריאה.

 

חשוב לציין כי חברי ועדת הפרס, אשר ישבו על המדוכה, התרשמו מאוד מפעילות הספורט הענפה והמגוונת בעירכם.
 

כולנו תקווה כי פעילות זו תימשך ביתר שאת למען תושביכם, שכן תרבות וספורט הינם נדבך משמעותי בחוסנה של העיר. אני יודעת כי ההישג המרשים הוא פרי עבודה מאומצת של אנשים רבים, אני מברכת את כולם ביישר כוח.

 

השרה לימור לבנת יזמה בשנת 2011 את חלוקת הפרס לרשויות מקומיות על מנת לעודד אותן לקדם ולטפח פעילות מגוונת וענפה בתחומי התרבות והספורט לרווחת התושבים.

זוהי השנה השלישית ברציפות שבה מוענק הפרס היוקרתי בשווי כולל של כ– 1.1 מיליון שקלים.

הפרס בתחום הספורט מחולק לערים שזכו בשלושת המקומות הראשונים בקטגוריות הבאות: עיר גדולה, עיר קטנה, מועצה מקומית, מועצה אזורית.

לערים שזכו במקום הראשון בכל קטגוריה יוענק פרס כספי בסך 75 אלף שקל. לערים שזכו במקום השני בכל קטגוריה יוענק פרס כספי בסך 40 אלף שקל. לערים שזכו במקום השלישי יוענק פרס כספי בסך 25 אלף שקל. בסך הכול יוענקו פרסים כספיים ל-12 רשויות מקומיות.

 
נס ציונה זכתה במקום השני בפרס שרת התרבות והספורט על הישגיה בתחום הספורט בקטגוריית ערים קטנות (עד מאה אלף תושבים). בנימוקי השופטים נקבע כי העיר בלטה בהגדרת הפעילות הספורטיבית ביישוב כפעילות דגל והדבר ניכר באופן שבה הקצתה משאבים תקציביים הדרושים לשם פעילויות ספורט ענפות.

השרה לימור לבנת אשר יזמה את התחרות תעניק לראש העיר, יוסי שבו בטקס הענקת פרסים חגיגי פרס כספי בשווי 40 אלף שקלים.

שרת התרבות והספורט: לימור לבנת: "אני מברכת את נס ציונה על זכייתה בפרס. אני שמחה, שפרס זה, אותו יזמתי, הפך למפעל חשוב המעודד רשויות מקומיות לפתח ולקדם באופן מרשים את תחום הספורט בתחומן ובכך להשפיע ולשפר את תרבות הפנאי של התושבים ואיכות חייהם".

עבור לתוכן העמוד