• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
106 08-9383838
עיריית נס ציונה בגוגל עיריית נס ציונה בפייסבוק עיריית נס ציונה ביוטיוב
EN

מתווה הצהרונים והקייטנות החדש בגני הילדים

הורים יקרים, 

זה לא סוד, שבשנים האחרונות מתמודדת עיריית נס ציונה עם קושי מהותי בגיוס כוח אדם לצהרוני גני הילדים ובמיוחד לקייטנות הקיץ. זו בעיה ארצית שהביאה את רובן המוחלט של הרשויות בארץ להוציא את הצהרונים והקייטנות לניהול של חברות מקצועיות המתמחות בהפעלת צהרונים וקייטנות. למעשה, נס ציונה היא אחת הערים האחרונות שנותרה עוד במצב הישן, בהפעלה עצמית.
האמת היא, שבשנה האחרונה עשינו כמעט כל מהלך אפשרי כדי לשפר את המצב, החל מרה ארגון במחלקת גני הילדים והשקעה מוגברת בהכשרות והשתלמויות לצוותים, דרך הכנסת פיילוט ארצי לתגמול ותמרוץ כספי לסייעות לצמצום היעדרות מהעבודה, ועד גיוס סייעות חיצוניות מחברות כוח אדם. רק בקיץ האחרון שילמה העירייה כ-1 מיליון ₪, פשוט כי לא היו לנו מספיק סייעות כדי להפעיל את קייטנת הקיץ.
 
לאור זאת, ובשל העובדה שאנו רוצים להבטיח את קיום הקייטנות בקיץ והפעלת הצהרונים בשוטף, החליטה העירייה לצאת למכרז חיצוני להפעלת צהרוני וקייטנות גני הילדים על ידי חברות מקצועיות, כמו בצהרוני בית הספר.
המהלך יהיה הדרגתי, ויחול בהתחלה רק על חלק מהצהרונים, ובזמן זה תמשיך העירייה להפעיל את כל יתר הצהרונים לצד החברות שיבחרו במכרז, עד שלאט לאט הכל יועבר למפעילים.
בכל מקרה ולכל אורך הדרך תישאר העירייה הגורם האחראי והמפקח.
מתכונת הצהרון ומהותו תישאר דומה להיום (ראו פירוט במסמך השאלות והתשובות), וכל שינוי אם יהיה, יקבע רק על ידי העירייה ובשקיפות מיטבית עבורכם, ההורים.
 
לתהליך המורכב הזה יש נדבך נוסף, משמעותי וחשוב – עובדות הצהרונים המסורות והיקרות.
אנו מודעים לאתגר וניישם אותו באופן דקדקני ורגיש. נדגיש! לעיריית נס ציונה יש משרות חלופיות שניתן יהיה להציע לכל העובדות הקבועות ואף מעבר לכך – כמובן בכפוף לרצון ולהתאמה – מעבר שיעשה בשיתוף ותיאום עם העובדות, עם ועד העובדים וההסתדרות.
 
העלנו כאן קובץ ראשוני של שאלות ותשובות שייתן לכם מענה בסיסי לשאלות שוודאי עולות לכם.
אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה נוספת שיש לכם בצורה מסודרת למחלקת גני הילדים שתמיד עומדת לרשותכם, או לוועד הורי הגנים שמעודכנים ומשמיעים את קול ההורים בנושא זה ואף ייקחו חלק בוועדה שתבחר את המפעילים.

התהליך רק בראשיתו, ואנו מתחייבים לעדכן אתכם באופן שוטף ושקוף בכל שלבי ההתקדמות על מנת שיהיה לכם ההורים את מידע אמיתי בזמן אמת.
עזרו לנו לבצע את המהלך הזה באופן מיטבי, הימנעו ככל הניתן, מהפצת שמועות או אמירות בלתי מבוססות וזכרו שמדובר בעובדות שמטפלות בילדים שלנו ובילדים של כולנו.
בואו נגלה אחריות.
 
אנו נמשיך ונפעל לטובת ילדי נס ציונה כפי שעשינו עד כה.

בברכה,

מיטל בן דור                       ריבה קליין                               דפנה- קירו כהן, עו"ד
מנהלת מחלקת גני ילדים     מנהלת אגף החינוך                  מנכ"לית עיריית נס ציונה

  שאלות ותשובות מתווה הצהרונים והקייטנות החדש
עבור לתוכן העמוד