• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
106 08-9383838
עיריית נס ציונה בגוגל עיריית נס ציונה בפייסבוק עיריית נס ציונה ביוטיוב
EN

נפתחה סדרת ההרצאות "הורותא"

נפתחה סדרת ההרצאות "הורותא"

בחודש שעבר נפתח מרכז חדש להורות ומשפחה בנס ציונה, ביוזמת מתל- המרכז עירוני להתפתחות הילד שבאגף החינוך, בשיתוף עם בית הפנאי וקריית התרבות.
בפתיחה נכחו ראש העיר יוסי שבו, מנהלת אגף החינוך ד"ר ענת ליבוביץ ומנהלת השרות הפסיכולוגי החינוכי דקלה וינמן אברהמי.

לאולם ההרצאות החדש והמזמין של בית הפנאי הגיעו כמאה וחמישים איש, ביניהם הורים מנס-ציונה והסביבה, גננות , מורים, פסיכולוגים מצוות השרות הפסיכולוגי ואנשי מקצוע מצוות מתל.
 
מנהלת בית הפנאי ספיר קימחי שהנחתה את טקס הפתיחה, ברכה את הנוכחים והזמינה אותם להגיע  למגוון הפעיליות המתקיימות בבית הפנאי.

ראש העיר יוסי שבו ברך את הנוכחים, הודה להורים שבאו ודיבר בשבחו של אגף החינוך: "יש לי צוות יוזם, מחנך וחושב עם הרבה מוטיבציה ורצון לקדם את האוכלוסייה והילדים בעיר ". כמו כן סיפר כיצד הוא, כאב צעיר לילדיו, פעל ועשה כפי שראה ולמד בבית הוריו – "פעם לא היו הרצאות, סדנאות, מקום לשתף ולהתייעץ עם מומחים, מה שספגנו העברנו הלאה מדור לדור. אם השינוי יבוא מההורים, הוא יעבור הלאה לילדים וזו יוזמה ברוכה לשינוי כיוון בגידול ילדים בתקופה שלנו". ראש העיר התייחס גם לעובדה, שהרבה מחלוקות בין בני זוג נוגעות לגידול הילדים- "ברגע שיש למידה משותפת ורצון לפעול נכון יחדיו מול הילדים, זה עשוי להקטין גם את אחוז הגירושין".

מנהלת מתל חיה באלי הודתה לכל השותפים באגף החינוך ובבית הפנאי וסיפרה ששנים היה לה חלום שיוקם בנס ציונה  מרכז הורות ומשפחה:  "זה לא מספיק לחלום-צריך שותפים המובילים את המערכת, כמו שיש בנס ציונה - ראש העיר  שהחינוך הוא בראש  סדר העדיפויות שלו, מנהלת אגף החינוך - המובילה את מערכת החינוך להישגים אדירים ומעודדת יוזמות על הרצף החינוכי, מנכ"ל קריית התרבות המעודד יוזמות חדשות ושיתופי פעולה עם אגף החינוך. הורותא -בא לענות על הצורך של  כלל ההורים לאורך כל הרצף החינוכי, מגיל הגן עד התיכון, לקבל מקום, במה ובית מקצועי לכל הנושאים שמעסיקים את אותם במציאות המורכבת של היום. אני מאמינה שהמיזם יגדל ויתרחב  בשנים הבאות ויתפוס נפח משמעותי בעיר"

לאחר טקס הפתיחה ניתנה הרצאה מפי הפסיכולוג המפורסם גיל ונטורה שעסקה בנושא "איך לגדל ילדים חכמים". ונטורה ניפץ מיתוסים  הקשורים באיך לפתח את היכולת השכלית של הילד. הוא סיפר לקהל ההורים למה צעצועים התפתחותיים הם קשקוש בלבוש ולמה משחקי "20 מי יודע" מפתחים את האינטליגנציה יותר מכל משחקי הקופסה במאות שקלים .בעיקר הרגיע את ההורים שהיומיום הפשוט וההגיוני שלהם, יכול לפתח את החשיבה המופשטת של הילד , בצורה שתעשה רק טוב לקריירה העתידית שלו.
בשורה התחתונה הנוכחים למדו שילד הוא יצור שמחפש חוקיות בעולם ואם נעזור לו לחפש את החוקיות הזו בדברים שקרובים  לליבו, יהפוך לסטודנט הנלהב ביותר.

חיה באלי מסכמת: "זו הייתה ההרצאה הראשונה בסדרת ההרצאות בנושאי ההורות ומשפחה. ההרצאה  הבאה 16.11.15 תרצה ענת ינוס ,מנחת קבוצות מוסמכת, בוגרת התוכנית להכשרת מנחי קבוצות הורים ומשפחות במרכז להורות ומשפחה במכללת סמינר הקיבוצים, ומאמנת אישית לכלכלת המשפחה, בנושא סמכות הורית וגבולות-מיועד להורים בגילאי 0-7 שנים".

עוד על הורותא ניתן לקרוא כאן

עבור לתוכן העמוד