מגלים אחריות - נבדקים בקביעות

בתיאום עם קופות החולים אנו מעמידים לרשות צוותי החינוך בעיר מתחמי בדיקת קורונה ללא הפניה וללא עלות (אוקטובר - נובמבר 2020):

כללית (דרייב אין): בחניון האצטדיון העירוני - ימי רביעי וחמישי 19:00 - 20:00

מכבי (הגעה רגלית): מחוץ לקניותר - ראשון עד חמישי 08:30 עד 12:45, 17:00 - 21:00 (עדיף לקבוע תור במוקד). בנוסף - יום שישי 30.10 בין השעות 08:00 עד 11:45.

מאוחדת: בסניף רחובות - רחוב בנימין 12 - ימים ראשון עד חמישי 12:30 עד 19:00 בתיאום תור מראש במוקד

עדכון באשר לחזרתם ללימודים של תלמידי א-ד יום שלישי 27.10.20

הורים ותלמידים יקרים,
ברצוני לעדכן אתכם כי מאז קבלת ההודעה של הממשלה על מתווה החזרה ללימודים של כיתות א'-ד', אך חזרה חלקית בלבד של כיתות א'-ב', פעלנו במלוא הכוח עם כל גורמי המקצוע כדי לבנות מתווה עירוני מורחב שיתן מענה ראוי לכל תלמידי העיר. 
כעת, ורק לאחר שסיימתי במהלך כל היום ישיבות עם פיקוח משרד החינוך, מנהלי בתי הספר וועדי ההורים - ובחנו את הנושא הזה לעומק, אני יכול להגיד שזה המתווה שיתקיים בבתי הספר בעיר, ובכל בתי הספר. 
◀️ כיתות א'-ב׳ יגיעו ל- 5 ימים בבתי הספר, יומיים נוספים על המתווה של משרד החינוך שדיבר על 3 ימי למידה פרונטליים בלבד. הרחבה זו תתבצע על בסיס כוח אדם ותקצוב מהרשות, ותשלב גם פעילות העשרה בדגש חברתי רגשי ולא רק לימודי. 
◀️ כיתות ג׳-ד׳ יגיעו ל- 5 ימים בבתי הספר בחלוקה לקפסולות, לפי מתווה משרד החינוך.
◀️ צהרוני בתי הספר יפתחו ביום ראשון –
- בהתאם להנחיות משרד הבריאות. פרטים יועברו על ידי מפעילי הצהרונים. 
◀️ כיתות ה' - י"ב, ובהתאם להנחיות הממשלה, ימשיכו בלמידה מרחוק בהתאם למערכת הבית ספרית ובנוסף יפגשו בחצאי כיתות למפגשים חברתיים-רגשיים "מפגשי התאווררות"  במרחב הפתוח. כמו כן, הם ימשיכו לקבל מערך העשרה, כפי שנעשה בחודש האחרון. 
◀️ ישנן עוד מספר סוגיות תפעוליות שנכון לעכשיו טרם התקבל עליהן מענה ממשרד החינוך והבריאות (למשל: החרגות לפיצולי כיתות קטנות, הסעות וכו'), שכן מתווה משרד החינוך עד לרגע זה - טרם הועבר. ועל כן, הפרטים המלאים ומערכות הלימוד  יועברו אליכם בימים הקרובים על ידי מנהלי בתי הספר.  
◀️ בנוסף, כדי לקדם את השמירה על בריאות הילדים והצוותים יצאנו כבר לפני שבוע, בשיתוף קופות החולים, בתכנית עבור צוותי הוראה 'מגלים אחריות – נבדקים בקביעות' - עידוד צוותי חינוך להבדק אחת לשבוע במתחמי הבדיקה בעיר ובסביבה, בשעות יעודיות ללא הפניה ללא המתנה וללא עלות. 
אני רוצה להבטיח לכם, כי אנחנו משלבים כוחות, הנהלת העיר, אגף החינוך, הפיקוח של משרד החינוך, מנהלי בתי הספר, וועדי ההורים, צוותי ההוראה - על מנת לצלוח את האתגר מתוך הבנה אמיתית של החשיבות בהגעה הפיזית של הילדים לבתי הספר וחזרה לשגרה חיים ולמידה הכל כך חשובה לילדים. 
אני אמשיך לפעול למענכם תוך שמירה מיטבית על בריאות תושבי העיר, עובדיה ותלמידיה.

***

עדכון להורי גני הילדים, שישי 16.10.20 שעה 15:00:

ראש העיר בהתייעצות עם  וועד ההורים העירוני החליט:  גני עיריית נס ציונה יופעלו בשבועיים הקרובים במתווה של 5 ימים וזאת לצמצום חשיפת הדבקה  של  הילדים, הצוות והפעלה רציפה של הגן בימי א-ה

בהערכת מצב שנערכה היום בצהריים של ראש העיר, מנכ"לית העירייה מנהלת אגף החינוך מנהלת מח גני ילדים  וועד הורי גני הילדים העירוני (כפיר ורעות), הוחלט כי בניגוד למתווה משרד החינוך שהורה על הפעלת הגן 6 ימים תוך שימוש בכוח אדם משלים ואם אין סגירת הגן ביום החופשי של הגננת הגנים בנס ציונה יופעלו 5 ימים א'- ה' בלבד, וזאת לשבועיים הקרובים. השיקולים למהלך זה הם:

* יש למקד מאמץ בהפעלת הגן בימי העבודה, ולצמצם כמה שניתן צורך בהחלפות וכוח אדם משלים שנדרש לכל יום הפעלה, ומכאן חשיפה למקרי הדבקה.
* משרד החינוך מגביל כל גננת מחליפה ל3 גנים בלבד אך לא מספק גננות משלימות נוספות. מכאן ש6 ימי פעילות יביאו לסגירה של חלק מהגנים באמצע השבוע לפי היום החופשי של הגננת.
* נכון יותר למקד את כוח האדם הקיים לפי קפסולות קבועות לימי העבודה, ולהמנע ככל הניתן מסגירת גנים בשל העדר כוח אדם שנפרש על כל השבוע.
* במתווה זה העירייה תפעיל את הגן גם ביום החופשי של הגננת (אם משרד החינוך לא יספק גננת משלימה) עי סייעות הגן.
* גני חינוך מיוחד ימשיכו במתכונת הפעילות הרגילה - 6 ימים.

היות ועד לשעה זו טרם התקבל מתווה אורחות החיים בגן של משרד החינוך, אנו מעדכנים על המתווה העירוני הכללי אך  פרטים נוספים ימסרו ביום ראשון.  שבת שלום והמון בריאות לכולם.

ראש העיר
אגף החינוך
וועד הורי גני הילדים העירוני