• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
106 08-9383838
עיריית נס ציונה בגוגל עיריית נס ציונה בפייסבוק עיריית נס ציונה ביוטיוב
EN

מחלקת קידום נוער ומדור מתגייסים וחיילים

מנהל: יוני נתן 
טל': 08-6372152/153/156
פקס: 08-9389211

כתובת: החלוץ 8, פינת רח' נורדאו, נס ציונה

קבלת קהל: בתיאום טלפוני מראש

שאלות ותשובות הכנה וגיוס לצה"ל

שאלות ותשובות הכנה וגיוס לצה"ל

ריכוז שאלות ותשובות עיקריות שעלו במסגרת קו מומחים ייחודי בתחום ההכנה והגיוס לצה"ל שהופעל ע"י אגף החינוך בעיריית נס ציונה ביום 3/12/2012


לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז ADHD

נכון וכדאי להעביר ללשכת הגיוס את האבחונים. האבחונים אינם פוגעים בפרופיל או בקב"א בשום דרך! יש להעביר את האבחון כולו ולהקפיד לא להחסיר אף עמוד. לא מתקבלים אבחונים שבהם חסרים עמודים. כמו כן יש להקפיד על חתימה, חותמת ומספר רישיון של עורך האבחון  ולוודא שנערך אחרי כתה ו.
ככלל גם שימוש בריטאלין או תרופות אחרות המשפרות את הקשב והריכוז אינו פוגע בפרופיל או בקב"א כשהשימוש בהן נעשה למטרות לימודים ושהות בביה"ס. נכון וכדאי להעביר את האבחון הרלבנטי ולצרף צילום של המרשם שניתן לכם ע"י הרופא.

 

בעיות רפואיות לסוגיהן

ספר הפרופילים הצה"לי מוגדר כסודי ואינו פתוח לעיון הציבור. בידי הרופא הצבאי אפשרויות שונות לקבלת החלטות בהתאם לממצאים ולחוות דעת שהוגשו ע"י המלש"ב (=מועמד/ת לשירות בטחון). לכן, נכון להמתין להחלטת לשכת הגיוס בכל ענין רפואי. ניתן לערער על החלטת הרופא בלשכת הגיוס בתוך 30 יום מיום קבלת הפרופיל. לצורך ערעור יש לצרף חוו"ד עדכנית מרופא מומחה מטפל.

 

ממר"מ, דובר צה"ל

בנים בעלי פרופיל 72 ומעלה לא מתמיינים לתפקידים ביחידות אלה, למעט מי שנסיבות ייחודיות מאפשרות לו (משפחה שכולה/נפגעי פעולות איבה, מצב משפחתי ייחודי שאושר ע"י מדור תנאי שירות וכד'.). בנים בעלי פרופיל 72 מקבלים שאלון העדפות הכולל האת מגוון יחידות החי"ר והשדה הפתוחות בפניהם בהתאם לנתוניהם ובהתאם לצרכי הצבא. בעלי פרופיל נמוך מ-72 שימצאו מתאימים על סמך נתוניהם יקבלו זימון למבדקים.

 

מודיעין

לחיל המודיעין מערכת איתור ומיון נפרדת. ככלל, בעלי פרופיל 72 ומעלה לא משתבצים בחיל המודיעין למעט מקרים ייחודיים כמוגדר בסעיף הקודם. יחד עם זאת, חיל המודיעין ממיין מספר רב של מועמדים לתפקידים ייחודיים ובמידה והמועמד נמצא מתאים תישקל מועמדותו למרות הפרופיל הגבוה. חשוב לציין שמדובר במקרים בודדים במהלך כל שנת גיוס. ניתן להציע מועמדות למיונים באתר חמ"ן באינטרנט.


מבחנים חוזרים/ראיון חוזר


ככלל, לא ניתן לבצע תהליכים חוזרים בלשכת הגיוס. אין הזדמנות שניה לצו ראשון. הקב"א והדפ"ר נקבעים פעם אחת בלבד! לכן מומלץ להביא אבחונים במידה ויש, להגיע ללשכה ערניים אחרי לילה של שינה טובה והעיקר - להתכונן.


עתודה אקדמאית/טכנולוגית


הרישום לעתודה האקדמאית מסתיים ב 28/2 של כתה יב. רשאים להירשם בעלי קב"א 53 ומעלה. מועמדים שנמצאו מתאימים עקרונית לעתודה יקבלו הודעה לבתיהם. בנוסף יש לבצע מבחון פסיכומטרי עד מועד אפריל של שנת יב, ולעמוד בתנאי הקבלה של חוג הלימודים המבוקש.
עתודה טכנולוגית: הרישום מתבצע  דרך בתי הספר. ישנם מסלולי לימוד טכנולוגיים המוצעים ע"י מכללות טכנולוגיות בשיתוף עם צה"ל. מיונים למסלולים אלה נשלחים ע"י הצבא.


קורס פרמדיקים


תנאי הקבלה הבסיסיים לקורס הם קב"א 54 ודפ"ר 70, ופרופיל 72 ומעלה. בנים ובנות שיימצאו מתאימים יקבלו אפשרות לבחור בתפקיד זה במנילה/שאלון ההעדפות.

 

מנילה/שאלון העדפות


מילוי השאלון מהווה את ההזדמנות של כל מלש"ב/ית לבחור את התפקידים בהם הם מעוניינים. המנילה מופקת לאחר שנלקחו בחשבון כל מדדי האיכות של המלשב"ים ועל פי הישגיהם במיונים השונים. מומלץ למלא מנילה גם אם לא קיבלתם את התפקידים שרציתם (אם לא קיבלתם את התפקיד בו חפצתם ברשימה המשמעות היא שהנתונים שלכם אינם עומדים בקריטריונים הנדרשים ובצרכי המערכת). המנילה מהווה עבורכם "רשת בטחון" לתפקידים צבאיים ובמידה ותבחרו שלא למלא אותה צה"ל יחליט עבורכם מה יהיה השיבוץ שלכם.

עבור לתוכן העמוד

GUI: Grid_1_Sub_Chinuch.asp
close