• גודל פונט
  • גוונים וקונטרסט
106 08-9383838
עיריית נס ציונה בגוגל עיריית נס ציונה בפייסבוק עיריית נס ציונה ביוטיוב
EN

מחלקת נוער וקהילה

מנהל: כפיר פוניי
טל': 08-9400959
פקס: 08-9402580

כתובת: דוד אלעזר 20, נס ציונה

תוכניות הכשרה לנוער

תוכניות הכשרה לנוער

פרלמנט הנוער-לשכבות ח'-יב'

כמה פעמים ספרת עד עשר? כמה פעמים?
ושום דבר לא קרה... זה הזמן שלך לגרום לדברים לקרות. איפה???? בפרלמנט הנוער. פרלמנט הנוער העירוני הינו גוף המייצג את כלל בני הנוער בנס ציונה. בפרלמנט חברים נציגים מכלל מוסדות הנוער בעיר: בתי ספר-חטיבות ותיכונים, תנועות וגופי נוער, מהם נבחרים הנציגים בבחירות דמוקרטיות.
הפרלמנט פועל כקבוצת מנהיגות הנפגשת אחת לשבוע לדון בסוגיות הקשורות לבני הנוער בעיר. חברי הפרלמנט הנבחרים מנהלים את הפרלמנט באופן עצמאי, תוך דגש על שוויון וכבוד הדדי. אם גם בך בוערת האש להוביל, אם גם בך טמון הרצון להשפיע על עתיד הנוער בעיר, אתה מוזמן להגיש את מועמדותך להיבחר כנציג לפרלמנט.
הבחירות לפרלמנט בבתי הספר ובשאר גופי הנוער יתקיימו במהלך חודש אוקטובר.

שגרירים צעירים-לשכבות ט'-יא'

"שגרירים צעירים" הינה תוכנית רב תחומית וחווייתית, המשלבת תחומי ידע מגוונים וכישורי חיים. תוכנית זו מכשירה את משתתפיה להיות אזרחים נאורים ופתוחים במדינה דמוקרטית ומקנה כלים לתקשורת איכותית להסברה בארץ ובעולם.
המשתתפים זוכים להעמקת החינוך הערכי-חברתי ולטיפוח מצוינות אישית ומעורבות חברתית. תוכנית הלימודים כוללת הרצאות, מפגשים עם אנשים תקשורת ומדינאים, הכרות עם משימותיו של משרד החוץ בארץ ובעולם, סדנאות, התנסות מעשית, סיורים, שיח עמיתים ועוד. עם סיום ההכשרה, השגרירים הצעירים עוסקים בהסברה בפני בני הנוער אחרים בתחומים חברתיים שונים.
אנו מאמינים כי תוכנית זו מהווה נדבך נוסף ומשמעותי בהובלת בני הנוער למעורבות אזרחית ותורמת לבניית דור חדש של מנהיגים צעירים.


אומנות הבמה

 

תיאטרון חברתי המשלב נוער מיוחד מזמין אתכם לחוות מהו תיאטרון אנסמבל, המאפשר ביטוי לכל משתתפיו. בתיאטרון החברתי אין כוכבים כולם יוצרים חשובים והיצירה היא זו אשר במרכז. במפגש השבועי נלמד: משחק, אימפרוביזציה, תאטרון חפצים, פיתוח הדמיון, ביטוי לפרט, ביטוי קבוצתי, קומפוזיציות ועוד. בסיום השנה תעלה הצגה מחומרים אישיים של המשתתפים. מיועד לכיתות ז'-ט'.

 

קולנוע


יש לך סיפור מעניין? אולי את/ה רוצה להעביר איזה מסר? בא לך לצעוק אקשן?
הצטרפו לקורס הייחודי למקצועות יצירת סרטים, בקורס נלמד צילום ועריכת וידאו, ניצור סרטים שמעבירים מסר וכל משתתף/ת יצרו סרט אישי בקבוצה חברתית וכפית.
בסיום הקורס יתקיים ערב הקרנה חגיגי בו יוקרנו הסרטים שלכם. בואו להיות אנשי הקולנוע של המחר...

 

חדר החזרות

נמצא ברחוב ההדרים פינת כצנלסון. החדר בעל אקוסטיקה, ציוד ומיקום מושלמים במטרה לספק לכם את המקום האולטימטיבי לחזרות. החדר מתאים להרכבים מכל הסגנונות. פועל בכל יום בשבוע, מחירים נוחים ושעות גמישות.


לתאום חזרה לצור קשר יום לפני לטלפון : 08-9400959

 

תוכניות הכשרה


פרוייקט פל''א - פעילים למען האחר: מיועד לבני נוער בכיתות י' אשר יעברו הכשרה מקצועית באחת מהנושאים המצויינים מטה ולאחר ההכשרה, ישתלבו בהתנדבות בהעברת חוגים במרכזיים הקהילתיים ובהפעלות באירועים עירוניים.

מוזיקה: בהכשרה ילמדו בני הנוער יסודות קצב, מלודיה והרמוניה, כניסה לעולם המוזיקה, הפעלות מוזיקליות עבודה על מקצבים תבניות, כיצד לשיר במקהלה, תווים ופיתוח שמיעה, הכנת כלי נגינה ועוד..

יצירה ואומנות: בהכשרה ילמדו בני הנוער כיצד להעביר פעילות, במה להתמקד עם הילדים, כיצד לפתח יצירתיות ודמיון בקרב הילדים, תוך לימוד היסודות העיקריים ועבודה עם מגוון חומרים.

זומבה: בהכשרה ילמדו בני הנוער את חשיבות הפעילות והוצאת אנרגיה מגיל צעיר לילדים, צעדים בסיסיים, צעדי ריקוד מגוונים, רשימות שירים המתאימות לפי גיל, ביטחון עצמי ועמידה מול קהל, הכנת קטעי ריקוד ועוד.

תיאטרון: בהכשרה ילמדו בני הנוער כיצד להעביר פעילויות במקצועות הבמה כמו: משחקי אימפרוביזציה, המחזת סיפורי ילדים, פיתוח הדימיון וחוש הומור, דיבור נכון,
פיתוח כישורים חברתיים והעלאת ביטחון עצמי.

קפואירה: מיועד לבני נוער שלמדו בעבר קפואירה. בהכשרה ילמדו בני הנוער כיצד להעביר פעילות, לעבוד על יכולת קורדינציה, גיבוש והדרכת קבוצה, יסודות הקפואירה, העלאת ביטחון עצמי ויעשירו את הידע שלהם בתחום.

ליצנות: קורס ליצנות ואומנויות הבמה מכשיר את בני הנוער בהפקת ימי הולדת לילדים הקורס מקנה ניסיון מקצועי בליצנות ובקוסמות, כמו כן, מחזק מיומנויות עמידה מול קהל, כישורי במה ובטחון עצמי. בני הנוער יוכשרו לפעילות הכוללת: העברת קסמים, ריקודים, הצגות וסיפורים, משחק ועוד.

קורס דיג'יי - Noar4Music לשכבות ח'-י': קורס הדגל
זו השנה השישית - בהדרכת DJ טל אלון. בקורס תלמדו להפוך את המוזיקה לעולם של רגש, הרמוניה ושכרון חושים. תכירו את אומנות התיקלוט ותראו איך מקפיצים את הקהל, תרכשו מיומנויות דיג'יי מתקדמות בטכניקות עבודה עם פטיפונים, אייפדים, מחשבים וקונטרולרים. תרגישו איך מפיקים מסיבה בלתי נשכחת!

קורס איפור בהנחיית המאפרת שלי לאון: הקורס הוא בן 6 מפגשים,
בקורס ילמדו הנערות על יסודות הטיפוח ואיפור, בשילוב התאמת האיפור וטיפים מוצלחים לשיפור כל סגנון האיפור. כל אחת מהנערות תלמד את אופן האיפור הנכון עבורה וכן מהם אביזרי ומוצרי האיפור המתאימים לה.

ליגת קט-רגל חורף לנוער: מפגשי הליגה יערכו פעמיים בשבוע לאורך כל השנה. כיתות ו'-י'.
לפרטים נוספים ימי פעילות ומיקום אלעד ג'מיל: 053-6211750

לפרטים והרשמה ניתן לפנות לאגף הנוער: 08-9400959

"השמים הם הגבול" ביה''ס לטיסנאות
כבר מהשנה הראשונה בונים החניכים טיסני רדיו גדולים בעלי מוטת כנפיים של 1.6 מטר ולומדים כיצד להטיס אותם. הטיסנים מונעים כולם בדלק ומופעלים ע''י 4 ערוצי
רדיו. רבים מבוגרי ביה''ס משתלבים בתפקידי מפתח בחיל האוויר בעיקר בהטסת מטוסים ללא טייס.
הפעילות מיועדת לשכבות ה'-י' וכוללת מפגשים שבועיים של 3 שעות רצופות והטסות בשטח בסופי שבוע.

 

קורס גישור לנוער
הקורס כולל בתוכו תכנים מקצועיים מתחום הגישור, בדגש על עולם התוכן של בני הנוער, כולל סימולציות מותאמות, גיבוש הקבוצה ובניית דרך פעילות עתידית משותפת.
במהלך הקורס יעשה שימוש רב במדיות מודרניות, במדיה חברתית, וידאו, דוגמאות מגישורים אמיתיים, ניתוח מקרי אמת מחיי התלמידים ומפעילותו של מרכז הגישור בנס ציונה, מפגשים עם מגשרים ותיקים וכיוצ"ב . תכנים אלה יתובלו בלמידה פעילה דרך שימוש בסימולציות, תרגילים קבוצתיים, דגש על עבודה בזוג, להטמעת התכנים תוך גיבוש הקבוצה.
מנחה הקבוצה הינו מומחה בתחום הגישור, בעל תארים אקדמאיים בהצטיינות והכשרות רבות ומגוונות בתחום יישוב סכסוכים, בעל ידע וניסיון עשיר בהנחיית תהליכי דיאלוג ובעבודה עם בני נוער ובכלל.
ההכשרה הינה מקצועית ומעמיקה, אשר המשתתפים בה ייהנו מלמידה חוויתית ומעשירה של הגישור ויקבלו בסופה תעודת "נאמני גישור".

 

לפרטים והרשמה: 08-9400959 חפשו אותנו בפייסבוק 'מחלקת נוער פרלמנט הנוער'


 

עבור לתוכן העמוד